Filter

Рецепти

Интегрални палачинки со брокула

јуни 12, 2022
Интегрални палачинки со брокула Палачинкиве се прават многу брзо и лесно, а на мое изненадување…
Рецепти

Чоколадна овесна каша

мај 12, 2022
Чоколадна овесна каша Мојата омилена овесна каша 😍 Тука ќе дадеме рецепт за овесна каша…
Рецепти

Ќофтиња со зеленчук

март 8, 2022
Ќофтиња со зеленчук Овие вегетаријански ќофтиња ви се одличен прилог на главен оброк без месо,…
Рецепти

Пудинг од просо

март 7, 2022
Пудинг од просо Потребни ви се: 4 лажици сирово просо, покиснето во вода одвечер, па…
Совети

Доколку бебето има грчеви, дали мајката треба да ја промени исхраната и што смее да се јаде, а што не смее да се јаде кога бебето има грчеви?

февруари 13, 2022
На почетокот сакам да потенцирам дека “дијагнозата“ за грчеви треба да биде поставена од стручно…
Совети

Пост КОВИД – 19, исхрана

февруари 8, 2022
ПОСТ КОВИД ИСХРАНАШто треба да постигнете со исхраната во пост ковид периодот?Главните нешта што сакате…
Рецепти

Пита со јаболка

јануари 2, 2022
Потребни ви се: За тестото 1 1/3 шолја спелтино, или овесно брашно1/4 шолја интегрален или кокосов шеќер…
Рецепти

Чоколаден авокадо пудинг

декември 26, 2021
Чоколаден авокадо пудинг Потребни ви се: 2 зрели авокада (излупени и со извадена семка) 4…
Совети

Дали е безбедно трудниците да консумираат ананас?

декември 24, 2021
Дали е безбедно трудниците да консумираат ананас? Ананасот содржи еден ензим кој што се нарекува…
Совети

9 совети за исхрана на дијабетичари

ноември 12, 2021
9 совети за исхрана на дијабетичари 1. Да се консумира храна со низок до среден…
Рецепти

Домашна, едноставна и вкусна гранола

ноември 4, 2021
Домашна, едноставна и вкусна гранола Потребни ви се: 4 шолји овесни снегулки1,5 шолја јатки или…
Совети

Лептин, грелин и инсулин, хормони одговорни за регулација на телесната маса

октомври 25, 2021
Лептин, грелин и инсулин, хормони одговорни за регулација на телесната маса Верувам дека често пати…